ERBY

logo erby

Hledání

Svátky

Bioodpad, objemný odpad a stavební odpad

Kontejner na bioodpad bude přistaven ke sběrnému místu 21.9.2017, kontejner na objemný odpad 19. 10. 2017. Ve sběrném místě jsou stále přistaveny pouze uzavřené kontejnery na směsný komunální odpad.

Objemný odpad (koberce, nábytek, matrace) bude dle vyhlášky možné dvakrát ročně ukládat do kontejneru k tomuto účelu určeném. Informace o sběru budou zveřejňovány na výlepových plochách a stránkách obce. Dále žádáme, aby bioodpad nebyl ukládán do kontejnerů na směsný komunální odpad.  Stavební odpad každý likviduje na své náklady (odvoz do firmy KOS Jablonné n. O., EKOLA Libchavy).

Svoz odpadu

Další svoz odpadu v igelitových pytlích proběhne v pátek dne 29.9.2017. Pytle s kódem - tříděný odpad, bez kódu - směsný odpad (i popel). Pytle s odpadem dávejte, prosím, k hlavní silnici, předejdete tak tomu, že nebudou odvezeny. Kdo již kód nemá, na požádání zajistí OU. Tříděný odpad - pytle s kódem a svázané balíky papíru nebo kartonů můžete kdykoliv uložit do místnosti ve sběrném místě, žluté kontejnery k uložení plastů používejte jen v nejnutnějších případech.

Závod horských kol dne 26.8.2017 - výsledková listina

Dne 26.8.2017 se na Studeném konal závod horských kol. Děkujeme všem dobrovolníkům, sponzorům a především hlavnímu pořadateli - Zdeňkovi Jandejskovi.

Cross Studené
veřejné závody horských kol
výsledková listina kluci
startovní číslo jméno a příjmemí rok narození Klub čas pořadí
4 Vicenec Alex 2012     1
22 Sklenář Jakub 2012     2
49 Hůlka Jakub 2013     3
           
výsledková listina holky
20 Adamcová Veronika 2012 Studené   1
52 Šlezingrová Ela 2011     2
32 Jurčíková Anežka 2013 Sokol Choceň   3
13 Adamcová Valerie 2014 Studené   4
53 Šlezingrová Vendula 2014     5
46 Dolečková Zlata 2015 SK Žamberk   6
48 Novotná Rozárie 2014 N stavby   7
výsledková listina kluci
startovní číslo jméno a příjmemí rok narození Klub čas pořadí
6 Sklenář Jaromír 2011   2:31:00 1
41 Břinčil Lukáš 2010 SPV Těchonín 2:33:00 2
21 Jurčík Jakub 2010 Sokol Choceň 2:38:00 3
24 Ducháček Matěj 2010 Nový Bydžov 2:40:00 4
5 Sysr Štěpán 2009   2:44:00 5
25 Dušek Ondřej 2010   2:45:00 6
31 Novotný Jan 2011 N stavby 2:46:00 7
2 Fišer Jan 2009   2:50:00 8
11 Víša Štěpán 2009   3:45:00 9
51 Hůlka David 2009   4:15:00 10
           
výsledková listina hoky
startovní číslo jméno a příjmemí rok narození Klub čas pořadí
1 Kalistová Lucie 2009 Ústí nad Orlicí 2:48 1
3 Koditková Anežka 2010 Studené 3:01 2
39 Bednaříková Zuzana 2011 Nekoř 3:10 3
18 Bužgová Magdalena 2010 Studené N 4
výsledková listina kluci
startovní číslo jméno a příjmemí rok narození Klub čas pořadí
16 Fendrich Adam 2006   3:22:00 1
12 Kočí Jaroslav 2007   3:25:00 2
28 Leicht Jan 2007 ASPV Těchonín 3:32:00 3
26 Kosek Kryštof 2008 Jamné nad Orlicí 3:58:00 4
14 Kosek Jindřich 2008 Jamné nad Orlicí 4:30:00 5
37 Bednařík Martin 2009 Nekoř 6:11:00 6
           
výsledková listina holky
35 Zezulková Simona 2008 Tissuti sport 4:20:00 1
50 Hovádková Lea 2008   4:40:00 2
výsledková listina kluci
startovní číslo jméno a příjmemí rok narození Klub čas pořadí
7 Doleček Přemysl 2007   6:49:00 1
9 Břinčil Marek 2007 SPV Těchonín 7:15:00 2
27 Zezulka Aleš 2006 Sk Žamberk Tessuti Sport 7:31:00 3
54 Jandejsek Janek 2007   7:35:00 4
38 Kosek Jakub 2006 Studené 7:40:00 5
29 Veselý Tomáš 2006 Studené 8:21:00 6
34 Hondl Kryštof 2006 Bořitov 9:03:00 7
           
výsledková listina holky
startovní číslo jméno a příjmemí rok narození Klub čas pořadí
40 Hůlková Barbora 2007 Bořitov 9:02:00 1
36 Jandová Tereza 2006 Nový Bydžov 10:08:00 2
výsledková listina kluci
startovní číslo jméno a příjmemí rok narození Klub čas pořadí
33 Sládek Adam 2002 Sk Žamberk Tessuti Sport 9:10:00 1
19 Moravec Jan 2002 JM Team Letohrad 9:15:00 2
23 Kalista Martin 2004 Slavia Praha 10:22:00 3
8 Kosek Ondřej 2004 Jamné nad Orlicí 13:21:00 4
           
výsledková listina holky
startovní číslo jméno a příjmemí rok narození Klub čas pořadí
15 Dolečková Valerie 2004 Sk Žamberk Tessuti Sport 10:15:00 1
17 Břinčilová Kristína 2005 SPV Těchonín 11:37 2

 

výsledková listina
startovní číslo jméno a příjmemí rok narození kategorie Klub čas pořadí
2 Kočí Vít 2000 junioři (2002-2000) PRESTIGE CYCLING TEAM 0:41:56 1
4 Kočí Štěpán 2002 junioři (2002-2000) PRESTIGE CYCLING TEAM 0:45:29 2
33 Sládek Adam 2002 junioři (2002-2000) Tissuti sport 0:48:37 3
11 Jakub Doležal 2002     0:54:59 4
výsledková listina
startovní číslo jméno a příjmemí rok narození kategorie Klub čas pořadí
16 Vejda Michal 1994 muži 19-39 (1999-1978) Prestige Cycling Team 0:51:49 1
7 Kulhavý Tomáš 1988 muži 19-39 (1999-1978) BMC skibikecentrum.cz 0:52:58 2
12 Kvítek Pavel 1986 muži 19-39 (1999-1978)   0:57:28 3
9 Lux Martin 1993 muži 19-39 (1999-1978) Sokol Kláštěrec 0:58:41 4
19 Fidler Vojtěch 1989 muži 19-39 (1999-1978)   0:59:09 5
18 Vítek Martin 1983 muži 19-39 (1999-1978)   1:01:56 6
140 Štunp Eda 1980 muži 19-39 (1999-1978) 3D FITNESS RACE TEAM 1:03:08 7
32 Řehák Tomáš 1979 muži 19-39 (1999-1978) Elektroinstalace Řehák Jablonné 1:03:25 8
10 Horníček Petr 1999 muži 19-39 (1999-1978) Ústí nad Orlicí 1:04:21 9
8 Živný Marek 1991 muži 19-39 (1999-1978) 3D FITNESS RACE TEAM 1:09:46 10
6 Zezulka Petr 1978 muži 19-39 (1999-1978) Tessuti Sport 1:10:22 11
13 Jániš Petr 1993 muži 19-39 (1999-1978) Ustí nad orlicí 1:24:35 12
výsledková listina
startovní číslo jméno a příjmemí rok narození kategorie Klub čas pořadí
29 Martínek Jaroslav 1974 muži 40-49 (1977-1968) Těchonín 0:39:40 1
25 Doleček Martin 1973 muži 40-49 (1977-1968) Sk Žamberk Tessuti Sport 0:48:04 2
27 Zelený Aleš 1974 muži 40-49 (1977-1968) Ck Seč 0:53:17 3
výsledková listina
startovní číslo jméno a příjmemí rok narození kategorie Klub čas pořadí
43 Kosek Jiří 1966 muži 50-59 (1967-1958) Sport Studené 0:43:36 1
26 Kočí Roman 1965 muži 50-59 (1967-1958) Podtštějn 0:46:21 2
15 Martinák Jiří 1960 muži 50-59 (1967-1958) Fort smc 0:47:22 3
47 Uhlíř Antonín 1958 muži 50-59 (1967-1958) Bernard tým 1:13:27 4
výsledková listina
startovní číslo jméno a příjmemí rok narození kategorie Klub čas pořadí
17 Papúčková Adéla 1998 ženy + jiniorky od 2002   0:39:27 1
20 Zelená Dagmara 1978 ženy + jiniorky od 2002 CK Seč 0:47:03 2
výsledková listina
startovní číslo jméno a příjmemí rok narození kategorie Klub čas pořadí
45 Krejčí Pavel 1952 muži 60 a více 1957 a dál Orličky 0:39:25 1
výsledková listina
startovní číslo jméno a příjmemí rok narození kategorie Klub čas pořadí
14 Moravec Jan 2002 lážo plážo JM team Letohrad 0:17 1
7 Doleček Přemysl 2007 lážo plážo Sk Žamberk Tessuti Sport 0:19:52 2
15 Dolečková Valerie 2004 lážo plážo Sk Žamberk Tessuti Sport 0:19:55 3
27 Zezulka Aleš 2006 lážo plážo Sk Žamberk Tessuti Sport 0:20:15 4
28 Zezulková Jana 1978 lážo plážo Sk Žamberk Tessuti Sport 0:23:21 5

Místní vodovod

Ve vzorku vody z veřejného vodovodu ze dne 10.5.2017 byla naměřena koncentrace dusičnanů 49 mg/l (plus, minus 10 procent tolerance měření). Hygienický limit je 50 mg/l. Pokud překročíme hodnotu 50 mg/l , překročení konzultujeme s krajskou hygienou - (dle hygieny krátkodobé překročení nemá vliv na zdraví, v případě výrazného a dlouhodobého překročení na základě rozhodnutí hygieny obdržíme výjimku na tři roky s mírnějším limitem - např. 70 mg/l - dosud nikdy do vodovodu nebyla dodávána voda nepitná - podrobnější informace každému sdělí hygiena). Doporučení vydané v únoru  2015 - vodu k pitným účelům kombinovat s vodou balenou - dle vlastního uvážení - hodnoty se v průběhu roku mohou pohybovat asi  od 55 mg/l do 35 mg/l  plus, minus 10 procent (tolerance v měření). Podle zkušeností z minulých let je koncentrace dusičnanů v zimě a na jaře vyšší, v létě a na podzim nižší, hodnoty ovlivňuje například i vydatnost dešťových srážek v daném období. Výsledky měření zveřejňujeme na úřední desce.

Zastupitelstvo odsouhlasilo jako opatření ke snížení koncentrace dusičnanů zhotovit nový zdroj vody. Krajský úřad Pardubického kraje navrženou změnu PRVK ke schválení Zastupitelstvem Pardubického kraje nemohl doporučit z důvodu zamítavého stanoviska Ministerstva zemědělství -současné i možné budoucí kvalitativní a kvantitativní problémy lze vyřešit pouze napojením na nadobecní vodovodní systém, neboť zásobování pitnou vodou z místních zdrojů surové vody není zárukou trvalého vyřešení problémů s jakostí dodávané pitné vody stejně jako potřebného množství této vody.

Dne 12.4.2016 se Zastupitelstvo obce Studené usneslo, že nesouhlasí se stanoviskem Ministerstva zemědělství (dopis ze dne 23.2.2016 čj. 68976/2015-MZE-15132). Důvodem nesouhlasu se stanoviskem MZ je skutečnost, že celá řada obcí z místních zdrojů podzemní vody zásobuje již dlouhá léta obyvatele pitnou vodou v požadované kvalitě i kvantitě a i naše obec přes padesát let neměla vetší problémy. Řešení doporučila i odborná firma OHGS s.r.o. v Ústí nad Orlicí, která po mnoho let získávala nové zdroje pitné vody a starala se o jejich efektivní využívání a ochranu a patřila v tomto oboru mezi největší ve východních Čechách.

Problém vyšší koncentrace dusičnanů předpokládáme, že bude vyřešen napojením nově budovaného doplňkového zdroje na p.p.č. 48/3 v k.ú.Studené s tím, že současný vrt bude zachován, voda z vrtů míchána v poměru  1 : 1 nebo až 1 : 7.

Strana 1 z 2